Щеплення у Гліба

Гліб поїхав з дружиною та Матвієм до бабусі на літо і повернеться вже наприкінці серпня, перед самою школою. Тому ми забрали документи зі спеціалізованого дитячого садка, в числі яких була форма №063 про всі щеплення, що були зроблені Глібу протягом життя.

Усі вакцинації і ревакцинації у сина були згідно графіка. Причому остання ревакцинація АКДП була зроблена напередодні від’їзду.

Після кожного щеплення АКДП або КПК лікар або медсестра застерігали нас із дружиною, що у Гліба може піднятися температура і йому обов’язково необхідно на ніч давати жарознижувальне.

Але…після кожного щеплення у Гліба не було абсолютно ніякої реакції. Ані підвищення температури, ані ущільнення або почервоніння у місці уколу. Нічого. У Матвія після АКДП підіймалася температура до 38 градусів, з’являлося ущільнення і почервоніння в місці уколу, боліла рука. Через певний час все проходило, як і повинно бути після щеплення АКДП. У Гліба ж нічого цього не було.

У мене, дружини і Матвія є характерна відмітина на лівому плечі після щеплення БЦЖ. У мене навіть два таких рубця залишилось. У Гліба і цього немає. Чиста рука. Хоча, згідно карти щеплень, йому це щеплення робили в пологовому будинку.

Припустити, що вакцини були неякісними і імунітет не виробився? Так хіба можуть усі вакцини бути неякісними? Глібу робили щеплення в трьох різних містах в різний час.

Навіть не знаю, що і думати з цього приводу. Одне я знаю напевне: ми продовжимо робити Глібу всі щеплення, що залишилися згідно графіка.