Перший раз в інклюзивний перший клас

В 2019 році 1 вересня випало в неділю, саме тому урочистий захід з приводу початку нового навчального року відбувся другого вересня в понеділок.Але перед офіційним заходом, за декілька днів до цього відбулася репетиція, на яку вчителька запросила дружину з Глібом.

На репетиції син виконував всі інструкції з невеличкими підказками дружини і в цілому не відрізнявся від своїх майбутніх однокласників. 

В день урочистого заходу я спочатку відвів нашого молодшого сина Матвія до його дитячого садочку. У нього там був свій захід, на якому він мав прочитати віршик.

З Ірою ми домовилися зустрітися всі разом біля школи. Біля школи до того часу вже було досить людно, апаратура налаштована, декорації встановлено, залишилося лише розташуватися по позиціях, як на репетиції. Ми знайшли вчительку Гліба і попрямували кожен на свою позицію. 

Забігаючи на перед скажу, що організація заходу відбулася на дуже високому рівні. Все продумано до дрібниць і з турботою про потреби дітей та батьків. 

По периметру майданчику, на якому відбувався захід, були розставлені стільці для батьків першокласників. Спочатку запросили батьків зайняти свої місця на стільцях, потім почали виходити з-за імпровізованої сцени першокласники. Всього у школі три перших класи. Гліб навчається у 1-А класі, тому його клас виходив першим разом з вчителькою. Діти після виходу та вистави, зробили загальне фото і розбіглися кожен до своїх батьків.

Вихід дітей та батьків на першому дзвонику 2019

Далі була офіційна частина з виступом директорки, танцювальних колективів школи та виконання гімна України. 

Десь на екваторі заходу для першокласників, котрі до того часу вже засиділися на  колінах батьків, влаштували танці з аніматорами. Гліб із задоволенням побіг разом з усіма приймати участь у танцях і танцював разом з усіма у перших рядах.

Розваги для дітей на першому дзвонику 2019

Наприкінці пролунав перший дзвоник. Було три дзвоника для кожного класу і КОЖЕН першокласник зробив дзвінок по черзі. Гліб прийняв естафету, зробив дзвінок і передав далі. Не було одного-двох обраних, котрих носили на руках старшокласники. В цій школі кожна дитина має рівні права і до кожного ставляться однаково з турботою і розумінням. 

Перший дзвоник 2019

Наприкінці заходу всі увійшли до школи, дітей повели до їдальні поїсти, а батьки розійшлися і залишили дітей гризти граніт науки.