Ставлення до тварин у Гліба

З самого раннього віку Гліб був байдужий до тварин. У нас вдома певний час жив кіт Вася. Хоча Гліб з котом і жили в одній квартирі, але кожен був сам по собі. Іноді син збирав сухий корм, який Вася розкидав під час їжі, назад в годівницю. На цьому їхня взаємодія закінчувалась. У бабусиному домі жили три кота, ставлення до яких у Гліба було аналогічним.

Ще в Донецьку ми встигли сходити в дельфінарій, доки він не згорів. Дельфіни, морські котики та вся вистава в цілому були байдужі Глібу. На той момент йому було 2 роки і ми ще не знали, що у нього аутизм. Ми з дружиною списували все на невеликий вік і дуже дивувались, що інші діти виявляють жваву цікавість до тварин. Тоді ми вирішили, що Глібові просто не цікаві тварини і більше про це не замислювались. Це був ще один тривожний сигнал, який ми пропустили.

Час ішов, а ставлення сина до тварин не змінювалось. Минулої осені нам в під’їзд підкинули двох маленьких кошенят, не більше тижня від народження. Я забрав їх додому. Гліб подивився на кошенят і пішов геть. Ніби я приніс не живих істот, а якусь річ, яка йому байдужа. Матвій же виявів жваву цікавість, як і будь-яка інша нормотипова дитина.

Ми з дружиною вигодували цих кошенят зі шприца і роздали. Залишити в себе не могли, оскільки живемо на зйомній квартирі.

Взагалі я вважаю, що всілякі дельфінотерапії, іпотерапії та інші анімалотерапії ніяк не можуть вплинути на аутизм. Це, швидше, розвага для дітей, ніж терапія. Причому дороговартісна розвага.

Завести домашню тварину для розвитку у Гліба навичок догляду за своїм улюбленцем, прив’язаності до живої істоти – такий варіант ми розглядаємо. Потренуватись, так би мовити, на кішках.

Цього літа дружина з дітьми знову поїхала до бабусі. Там, як завжди, живуть коти. Але цього разу Гліб виявляє турботу та прив’язаність до кішки, яку до цього просто ігнорував.

Він годує її морозивом, гладить, треться об неї щокою, задоволено посміхаючись при цьому. Що це? Чому ставлення змінилося? Можливо, всі наші старання та заняття з Глібом дали такий результат? Можливо, він почав розуміти, що від взаємодії зі світом можна отримувати задоволення?

Гліб годує кішку морозивом
ГЛІБ ТРЕТЬСЯ ЩОКОЮ ОБ КІШКУ
Гліб гладить кішку

Гліб гладить кішку