Захоплення англійською мовою

Приблизно у віці 3,5-4 років, коли у Гліба почали з’являтись перші слова, він дуже часто дивився відеоролики на Youtube англійською мовою.

Це були навчальні відео для англомовних дітей, в яких навчали буквам, цифрам, кольорам, фігурам і т. ін. Гліб став повторювати і відтворювати ці слова. Ми з дружиною не чинили цьому перешкод. На той момент ми були готові на все, аби син заговорив і не важливо, якою мовою.

Однією з розваг Гліба було катання з пластиліну літер англійської абетки, а іноді – арабських цифр. Він міг робити це годинами.

В результаті виходило ось так:

Англійський алфавіт із пластилину, який Гліб вилепив у 4 роки

В цей період син перейшов із загальноосвітнього дитячого садка в спеціалізований, де з ним почала займатися дефектолог.

Одного разу мене запросили до дитячого садка, щоб поговорити про Гліба. Там мені розповіли, що коли сину показували фігури і запитували: «Що це?», він відповідав англійською. Показували квадрат – він казав «Square», коло – говорив «Сircle».

Дефектолог навіть не одразу зрозуміла, що він відповідає англійською. Мене просили не займатися з Глібом англійською мовою. Я відповів, що Гліб сам вивчає англійську мову по відеороликам.

Так само з кольорами. На одному із занять в дитячому садочку Гліб на аркуші паперу кольоровими олівцями написав англійськими словами всі кольори веселки. При чому кожне слово було написане відповідним кольором. Таке захоплення тривало близько 1-1,5 року і саме по собі зникло. Гліб підростав, розвивався і його увага перемикалася на інші захоплення.

В 2019 році Гліб пішов до школи, де у нього були 2 рази на тиждень уроки англійської мови. Цей предмет легко давався сину і був одним із улюблених. Вчитель англійської мови був у захваті від здібностей Гліба та його вимови. Приблизно в цей саме час син захопився грою Roblox – це он-лайн платформа для ігор, де основною мовою спілкування є англійська. Всі меню, підписи, підказки, пояснення, внутрішній ігровий чат – все англійською. Звичайно для сучасної молоді для того, щоб пограти в якусь гру необов’язково досконало знати англійську мову. Вони інтуїтивно розбираються у тонкощах гри, тому я не бачив нічого дивного в тому, що Гліб грає у англомовну гру, не знаючи досконало цю мову.

Одного разу я помітив, що син щось пише англійською мовою у внутрішньому ігровому чаті. Мені стало цікаво і я запитав у Гліба чи розуміє він, що йому відповідають у чаті. Він ствердно відповів та продовжив своє спілкування у чаті. При чому писав він використовуючи геймерські скорочення.

«Добре»- подумав я. Читати й писати англійською Гліб навчився. А як щодо усної мови? Розмовляти, сприймати на слух? Ці навички також згодом сформувалися у нього, завдяки тому, що син дивився англомовний контент на Youtube. Вже у 4 класі Гліб з легкістю розумів всі англомовні відео, які він дивиться на  Youtube. А дивиться він виключно англомовні відео.

Щодо розмови англійською, то практики у Гліба не так багато. 2 рази на тиждень уроки англійської мови у школі – це замало для повноцінної практики, але на них Гліб себе відчуває, як риба у воді. Часто у нас виникають такі ситуації, коли син забуває якісь слова українською та каже, що знає як це англійською. Як це було з океанами при проходженні комісії в ІРЦ в кінці 4 класу.

Ось, наприклад, два відео для порівняння як Гліб читає вірши англійською і як українською.

До речі всі проблеми з темпом, ритмом та наголосом у сина зникають, коли він переходить на англійську мову, а в українській з’являються.

Насправді Глібу легше спілкуватися англійською, ніж українською. Он-лайн він живе в англомовному світі та мріє поїхати у Великобританію, а офф-лайн в україномовному. Знати декілька мов, тим паче міжнародну мову спілкування, це дуже добре, але ж мову країни проживання треба знати та володіти досконало, чого у сина поки що немає.

Найголовніший висновок в цьому те, що Гліб навчився самостійно вчитися. Ця навичка дуже корисна для подальшого життя.

P.S.Ще одну мову, яку хоче вивчити Гліб – це японська. Він її хоче вивчити тому, що в Японії є ресторани, де можна зробити замовлення не спілкуючись з людьми. Аутизм – він такий.