Зустріч зі шкільними спеціалістами перед початком навчального року

За кілька днів до початку навчального року майбутня вчителька Гліба зателефонувала і запросила до школи на зустріч зі спеціалістами, котрі будуть включені до команди з організації навчального процесу. Основною метою даної зустрічі було знайомство з Глібом всієї команди спеціалістів.

У призначений час дружина з Глібом прийшли до школи. На зустрічі була присутня директорка, завідувачка з виховної роботи, завідувачка початкової школи, вчителька Гліба, асистент вчителя, соціальний педагог, логопед, шкільний психолог, а також мама ще одного хлопчика з аутизмом, котрий теж буде навчатися в одному класі з Глібом.

Тон зустрічі задала директорка школи, котра акцентувала увагу всіх, хто зібрався на тому, що головною місією школи є створення комфортних умов для перебування і навчання дітей в стінах учбового  закладу.

Після цього керівник школи подякувала дружині за те, що ми попередили про наше бажання відкриття інклюзивного класу у листопаді 2018 року. Нехай неофіційно, без письмової заяви, але це дало їй час  більш якісно підготуватися до приходу Гліба в школу. За цей час майбутня вчителька Гліба встигла пройти декілька курсів з організації інклюзивної освіти. Були знайдені асистент вчителя, логопед, дефектолог,  тобто всі необхідні спеціалісти, котрих рекомендувала комісія ІРЦ в своєму висновку.

На цю зустріч ми підготували таблицю, в якій вказали по 10 переваг і недоліків Гліба, щоб приблизно показати з якими труднощами можуть стикнутися спеціалісти школи, а які переваги можна використати для розвитку сина. Також я вказав посилання на цей блог, в якому вже більш детально вони зможуть почитати про наш шлях від встановлення діагнозу до порогу школи

Асистент вчителя молода дівчина, зі слів директорки, повна ентузіазму та ідей щодо організації інклюзивного  класу.

Сама зустріч тривала близько 30 хвилин. Гліб поводив себе досить спокійно. Трохи крутився на стільці і ближче до закінчення зустрічі почав проситися додому. Вся команда спеціалістів помітила, що син зміг більш менш спокійно всидіти тривалий час на одному місці і що це не кожній нормотиповій дитині під силу. Цей факт справив сприятливе враження на працівників школи і розвіяв деякі побоювання щодо складності організації навчального процесу для Гліба.

В цілому зустріч пройшла у сприятливій атмосфері і вселила впевненість, що Глібу буде комфортно в стінах цієї школи за підтримки та толерантного ставлення всієї команди спеціалістів.