Проміжні підсумки навчального року в інклюзивному класі

Пройшло вже більше половини навчального року в 1-му інклюзивному класі у Гліба. На самому початку року ми з дружиною, звичайно, дуже переживали – чи зможе Гліб адаптуватися, як сприймуть його однокласники, чи зможе він влитися в колектив класу? Особливо після того, як звільнилася асистент вчителя за два тижні після початку навчального року.

Навіть нормотиповим дітям важко адаптуватися у першому класі, а Глібу удвічі важко. Але зараз можна з упевненістю сказати, що син освоївся у школі, тим більше, що у другому півріччі у класі з’явився новий помічник вчителя.

З навчальними завданнями загалом Гліб справляється, особливо добре у нього виходить з математикою. Бувають ситуації, коли він «відлітає у хмари», але помічник вчителя повертає його на місце.

Концепція Нової Української Школи (НУШ) передбачає поодинокі парти для кожного учня. Такі парти є й у класі Гліба, які періодично розставляють по-різному. Кожен учень має персональну підписану парту, тому учень сідає після перестановки за свою особисту парту. Розстановки парт у класі можуть бути в декількох варіантах і залежать від програми та освітніх цілей:

  • в 4 ряди – класичний варіант
  • групами по 6 парт
  • по периметру класу

Завдяки перестановкам парт, поруч із Глібом можуть сидіти різні однокласники і він має можливість контактувати практично з усім класом.

На початку адаптаційного періоду Гліб удома часто скаржився, що він не має друзів у класі і з ним ніхто не грає. Його це дуже засмучувало. Та й нас також. Після роз’яснювальних бесід, опрацювання соціальної історії «Як попроситись пограти разом», син став більше контактувати з дітьми і менше засмучуватися.

Велика хибна думка, що люди (діти) з аутизмом не потребують контакту з іншими людьми (дітьми). У них менше навичок налагодження соціальних контактів, але потреби у спілкуванні не менші, ніж у нормотипових. І Гліб – не виняток.

Нині син часто грає з однокласниками на перервах, вони з радістю запрошують Гліба погратися з ними та вважають його частиною своєї компанії.

Гліб серед своїх однокласників

Все це стало можливим завдяки тій приємній дружній атмосфері, яку створила та продовжує створювати вчителька Гліба Лук’яненко Жанна Станіславівна. Дякую їй за всі зусилля, які вона докладає до створення цієї атмосфери. Завдяки їм Гліб із задоволенням іде до школи та з усмішкою повертається додому.