Перший раз до дитячого садка

Ми планували віддати Гліба в садок після трьох років. Але, у зв’язку з очікуванням поповнення в родині , він потрапив в яслі дещо раніше.

На той час ми ще не знали про аутизм у Гліба і він пішов до загальноосвітнього дитячого садочка. Мовлення ще не було, численні істерики, вибірковість в їжі, відсутність комунікації – все це створювало проблеми в садку. Гліб потрапив до садочка в березні, а 1 червня вже був випуск із ясель до молодшої групи.

Адаптація проходила дуже тяжко, син часто хворів. Два-три дні походить в дитячий садок – тиждень на лікарняному. За ці дні з ним намучаться вихователі, а потім у них тиждень перепочинку. Так ми і протримались до випуска з ясель.

З червня Гліб перейшов до молодшої групи і там поводив себе так само, як і в яслях. Продовжував часто хворіти і давав тим самим перепочити вихователям, які з ним не справлялись.

І ось в цей самий час ми дізнались причину такої поведінки нашого сина. На літо я відвіз свою родину до бабусі. Після повернення Гліб знов пішов до дитячого садка. Ми намагалися знайти специалистів в Кривому Розі, щоб допомогти синові, а він продовжував випробовувати терпіння вихователів.

Я пам’ятаю той день, коли востаннє привів Гліба в цей садок. Вихователька зблідла, позеленіла і в її очах читалося: «Знову він прийшов! Я не знаю, як з ним впоратись!». Я мовчки віддав сина виховательці і пішов на роботу. А в обід мені зателефонувала дружина і сказала, що Гліба наполегливо попросили забрати із садочка і що йому потрібен спеціалізований дитячий садок.

Я ні в чому не звинувачую цих вихователів. Зараз Матвій ходить в цей садок до тих самих вихователів і вони прекрасно справляються з нормотиповими дітьми, але що робити з такими дітьми як Гліб, вони не мають поняття.    

Ми вирішили, що заберемо документи з цього дитячого садочка і будемо шукати спеціалізований. Наступного дня я забрав документи і почав шукати садок, що підходитиме Глібу.

Зовсім випадково у сусідньому дворі виявився спеціалізований дитячий садок для дітей з інтелектуальними порушеннями, ЗПМР та ін. Хоча офіційна назва звучить як «Комунальний дошкільний заклад компенсуючого типу» це виявилось тим, що потрібно.

Я пішов, поговорив з завідуючою, домовився, що наступного разу прийду з Глібом, щоб на нього подивились. Наступного дня ми прийшли разом з сином і з нами розмовляли психолог і дефектолог цього садка. Вони переконались, що Гліб має затримку розвитку і це не наші з дружиною фантазії.

Пізніше завідуюча розповіла, що потрібно зробити, щоб потрапити до цього дитячого садочка. Виявилось, що потрібно пройти обстеження в ПМПК і після висновку цієї комісії вона зможе нас прийняти до закладу.

Ми це зробили і Гліб потрапив до спеціалізованого дитячого садочка, з якого цього року випускатиметься до школи.