Індивідуальна програма розвитку (ІПР) Гліба в 1 класі

Кожна мета чи проміжна навичка розвитку Гліба ставилася нашою кураторкою з урахуванням індивідуального підходу. Спочатку як інструмент для тестування та складання індивідуальної програми розвитку (ІПР) Алла Сергіївна використовувала систему VB-MAPP (The Verbal Behavior Milestones Assessment and Placement Program). Трохи пізніше ми почали працювати за іншою системою – ABLLS-R (Assessment of Basic Language and Learning Skills – Revised).

АBLLS-R – це один із найдокладніших тестів з оцінки навичок дитини, який охоплює 544 навички у 25 різних галузях, що дозволять детально визначити психолого-педагогічний профіль дитини перед складанням її індивідуальної програми розвитку. 

Згідно з постановою КМУ №588 від 09.08.2017р. (Про внесення змін до Порядку організації інклюзивного навчання до загальноосвітніх навчальних закладів) у школі Гліба також необхідно було скласти ІПР на рік навчання. У вищезгаданій постанові є зразок, який взяли за основу фахівчині школи при складанні програми для Гліба.

Нас із дружиною запросили до кабінету директорки на підписання вже складеної ІПР наприкінці вересня. У кабінеті були присутні всі фахівчині, які брали участь у розробці програми. Нас із дружиною коротко ознайомили зі змістом та попросили підписати. Я не готовий був так швидко підписувати та попросив взяти екземпляр додому для більш детального ознайомлення. Нам роздрукували та попросили не затягувати із ознайомленням. У результаті повне узгодження і підписання з боку ІПР Гліба пішов майже місяць. Але про все по порядку.

Після приходу додому з екземпляром ІПР я скинув її сканкопію на нашу кураторку, щоб вона дала свою оцінку, і стали з дружиною в домашній обстановці вивчати. Враховуючи, що часу нам дали мало, тому ми у телефонному режимі погодили з Аллою Сергіївною, що додамо до шкільної ІПР Гліба цілі з АBLLS-R, над якими ми працюємо вдома або які можливо реалізувати лише у школі. Я за вихідні вніс усі зміни та доповнення та в понеділок пішов до директорки зі своїм варіантом ІПР. Я додав 4 сторінки цілей, тому директор школи також попросила час ознайомитись з моїм варіантом.

Через деякий час мені зателефонувала Тетяна Миколаївна (директорка школи) та сказала, що відправила мені на електронну пошту підкориговану програму з урахуванням наших побажань. Вдома ми з дружиною прочитали її, знову проконсультувалися з нашою кураторкою та дійшли висновку, що в цілому ІПР складено непогано, але пару-трійку уточнюючих деталей треба додати. Я знову зробив коригування, але вже не так глобально, і скинув у відповідь на електронну пошту до школи. По телефону ми домовилися з директоркою зустрітися та дійти остаточного варіанту ІПР Гліба.

У призначений день і час я пішов до школи один. Іра тим часом їздили з Глібом до лікаря, бо син був на лікарняному і його мали того дня виписати. Протягом години я з директоркою та фахівчинями обговорювали та погоджували всі деталі ІПР Гліба і нарешті дійшли єдиної думки. Наприкінці зустрічі директорка школи Тетяна Миколаївна сказала: «Нарешті ми зробили це!».

Для фахівчинь школи це був перший досвід складання ІПР для дитини, яка перебуває в інклюзивному класі. Мені дуже сподобалося, що керівництво та фахівчині школи прислухалися до нас, як батьків, і враховували побажання при складанні програми для Гліба. Я впевнений, що з такими людьми, підходом та взаємодією між батьками та школою, Гліб зможе досягти дуже високих результатів у своєму розвитку.