Гліб пішов у другий клас, а це означає, що йому необхідно було написати індивідуальну програму розвитку (ІПР).
У 1-му класі разом із командою супроводу було написано ІПР, у якій було поставлено цілі на навчальний рік. Я вже писав, як скрупульозно ми підійшли до написання першої ІПР.
На жаль, через карантин нам не вдалося наприкінці навчального року зібратися, щоб підбити підсумки навчального року, але в середині року ми провели збори команди супроводу та підбили проміжні підсумки. На цих зборах було позначено виконані цілі і над чим потрібно було працювати далі.
Ми хотіли порушити питання написання ІПР для Гліба у 2-му класі наприкінці вересня, але несподівано нас із дружиною запросили до школи для підписання ІПР без нагадування з нашого боку. Звичайно, нам дали час ознайомитися з програмою, яка була складена вже набагато якісніше, ніж перший варіант ІПР в 1-му класі.
Як і в першому класі в цій програмі було прописано, що Гліб навчатиметься за загальноосвітньою програмою. Цілі в ІПР були поставлені в таких сферах:
- Емоційно-вольова
- Фізична
- Когнітивна
- Розмовна
- Соціальна
- Навчальна
Розвиток соціальних навичок та емоційно-вольової сфери залишилися у пріоритеті. Було додано навчальні цілі згідно з програмою 2го класу та перенесено цілі з ІПР 1го класу, які не були досягнуті.
За тиждень до цієї зустрічі шкільний логопед, яка займалася з Глібом у 1-му класі, провела тестування сина і дала висновок, що з промовою у нього все гаразд. Мене це дуже здивувало, бо з промовою є нюанси і до того ж не один, тому логопед уже з Глібом не займатиметься. У команді супроводу залишилися: вчитель, асистент вчителя та шкільний психолог.
На зустрічі ми ще раз подякували всій команді супроводу за організацію приємної та дружньої обстановки для Гліба у школі та із задоволенням підписали ІПР.
P.S. Цього року у Криворізькій педгімназії відкрився ще один інклюзивний клас. Цього разу в перший клас пішла дівчинка із синдромом Дауна.