Індивідуальна програма розвитку (ІПР) у 2-му класі

Гліб пішов у другий клас, а це означає, що йому необхідно було написати індивідуальну програму розвитку (ІПР).

У 1-му класі разом із командою супроводу було написано ІПР, у якій було поставлено цілі на навчальний рік. Я вже писав, як скрупульозно ми підійшли до написання першої ІПР.

На жаль, через карантин нам не вдалося наприкінці навчального року зібратися, щоб підбити підсумки навчального року, але в середині року ми провели збори команди супроводу та підбили проміжні підсумки. На цих зборах було позначено виконані цілі і над чим потрібно було працювати далі.

Ми хотіли порушити питання написання ІПР для Гліба у 2-му класі наприкінці вересня, але несподівано нас із дружиною запросили до школи для підписання ІПР без нагадування з нашого боку. Звичайно, нам дали час ознайомитися з програмою, яка була складена вже набагато якісніше, ніж перший варіант ІПР в 1-му класі.

Як і в першому класі в цій програмі було прописано, що Гліб навчатиметься за загальноосвітньою програмою. Цілі в ІПР були поставлені в таких сферах:

  1. Емоційно-вольова
  2. Фізична
  3. Когнітивна
  4. Розмовна
  5. Соціальна
  6. Навчальна

Розвиток соціальних навичок та емоційно-вольової сфери залишилися у пріоритеті. Було додано навчальні цілі згідно з програмою 2го класу та перенесено цілі з ІПР 1го класу, які не були досягнуті.

За тиждень до цієї зустрічі шкільний логопед, яка займалася з Глібом у 1-му класі, провела тестування сина і дала висновок, що з промовою у нього все гаразд. Мене це дуже здивувало, бо з промовою є нюанси і до того ж не один, тому логопед уже з Глібом не займатиметься. У команді супроводу залишилися: вчитель, асистент вчителя та шкільний психолог.

На зустрічі ми ще раз подякували всій команді супроводу за організацію приємної та дружньої обстановки для Гліба у школі та із задоволенням підписали ІПР.

P.S. Цього року у Криворізькій педгімназії відкрився ще один інклюзивний клас. Цього разу в перший клас пішла дівчинка із синдромом Дауна.